« Svibanj 2024 »

Novo u knjižnici
Dan kruha u knjižnici
Autor: Ana Sudarević, 16. 10. 2013.

Dan kruha i Svjetski dan hrane u našoj je školi obilježen pod motom „Pjesma mlina zrnu rasula srce“. Tim povodom u školskoj knjižnici osmišljen je dvosat za učenike 2. d i 3. d razreda na kojem smo povezali kruh i šegrta Hlapića. Naime, učenici trećeg razreda čitali su ulomke iz knjige Čudnovate zgode šegrta Hlapića i tako mlađima predstavili glavne likove i početak Hlapićevih pustolovina. Nakon toga, slijedila je igra pantomime u kojoj je nekoliko učenika drugog razreda „odglumilo“ opisane likove, a ostali su pogađali. Prvi sat druženja završen je likovnom radionicom – trećaši su osmišljavali reklamni plakat za knjigu, a drugaši su crtali lik koji im se najviše svidio.

Sljedeći sat započeo je igrokazom. U glavnim uloga su bili Hlapić i Gita te pastiri koji su poručili da je sva mudrost i znanje stiglo s livada i polja. Nastavilo se s komentiranjem najpoznatijih izreka o kruhu, a na kraju je svaki učenik ponio jednu mudru misao kući.

Učenik čita odlomak iz romana

Učenici 2.d razreda crtaju lik kojih se najviše dojmio

Učenici 3.d razreda izrađuju plakat za knjigu

Hlapić, Gita i pastiri