THE BEAUTY OF READING / LJEPOTA ČITANJA

eTwinning projekt

Dobili smo EUROPSKU OZNAKU KVALITETE za uspješno sudjelovanje u projketu.

Dobili smo OZNAKU KVALITETE za uspješno sudjelovanje u projektu.

LIPANJ

Vrednovanje projekta : prilika za prisjećanje

Vrednujući projekt i tako ispunjavajući posljednju suradničku aktivnost, prelistali smo naš virtualni foto i video album. Brojne fotografije vratile su nas na početak našeg ovogodišnjeg druženja, a onda smo se, korak po korak, prisjetili naših zajedničkih čitanja, crtanja, pisanja... Bili smo vrlo kreativni, maštoviti, znatiželjni, vrijedni, glasni, nasmijani, otkačeni... Uživali smo u dobrim pričama, u novim poznanstvima i predstavljanju našega rada.

Sve to ostat će zabilježeno na brojnim mrežnim stranicama, računalima i na našim panoima u knjižnici.

SVIBANJ

Priča Sunčane Škrinjarić Traži se naslov, iz zbirke Kaktus bajke, potakla nas je da razmislimo o naslovima već pročitanih priča, ali i o onima koji bi nas potaknuli na čitanje. Okušali smo se i u osmišljavanju vlastitih naslova za knjige koje bismo željeli napisati jednoga dana. Potom su učenici predložili naslov svoje potencijalne autobiografije i uredili hrbat buduće knjige.

Maštovite uratke stavili smo na policu među ostale knjige kao poticaj za pisanje.

LOGO ŠKOLSKE KNJIŽNICE

U suradnji s profesoricom Likovne kulture Aleksandrom Škrtić, učenici sedmih razreda izrađivali su prijedloge za logo naše školske knjižnice. Najkreativniji radovi krase hodnike škole, a najljepši logo u svakom razredu bit će i nagrađen :)

TRAVANJ

Uključili smo se u manifestaciju Noć knjige organizirajući različite aktivnosti.

Book titled 'NOĆ KNJIGE 2021.  OŠ DUBOVAC, KARLOVAC'Read this book made on StoryJumper

Organizirali smo virtualni književni susret sa Željkom Horvat Vukeljom,

jednom od najdražih autorica naših učenika.

OŽUJAK

Eko Eko - spoj suvremenog i tradicionalnog (uz malo SF-a) na satu lektire

VELJAČA KREATIVNA LEKTIRA

Družba Pere Kvržice (4. b)

Nakon kviza, slijedila je likovna radionica izrade mlina, odnosno vjetrenjače.

Ostale kreativne radionice na satovima lektire tijekom veljače su ovdjehttps://animoto.com/play/JCbkL9g9U6PtUpVWSQ0M3w

PROSINAC - naša blagnadska čestitka