« Lipanj 2021 »

​Kao doprinos Godini čitanja i mi ćemo organizirati događanja i aktivnosti pod zajedničkim nazivom

Čitanje - bilo kad i bilo gdje

LOGO ŠKOLSKE KNJIŽNICE : IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

U suradnji s profesoricom Likovne kulture Aleksandrom Škrtić, učenici sedmih razreda izrađivali su prijedloge za logo naše školske knjižnice. Najkreativniji radovi krase hodnike škole, a najljepši logo u svakom razredu bit će i nagrađen :)

NOĆ KNJIGE - AKTIVNOSTI U SKLOPU MANIFESTACIJE

Book titled 'NOĆ KNJIGE 2021.  OŠ DUBOVAC, KARLOVAC'Read this book made on StoryJumper

ŽELJKA HORVAT VUKELJA - VIRTUALNI KNJIŽEVNI SUSRET

U našoj knjižnici redovito gostuje jedna od najdražih dječjih spisateljica Željka Horvat Vukelja. Zahvaljujući suvremenoj tehnici i tehnologiji, te još više dobroj volji svih sudionika, organizirali smo virtualni književni susret. Tako smo autoricu gledali i slušali na velikom ekranu, umjesto uživo, a u zanimljivim, poučnim i šaljivim (sliko)pričama uživali su učenici razredne nastave.

ETWINNING PROJEKTPROJEKT ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA: GODINA ČITANJA 2021.

Još jedan doprinos obilježavanju Godine čitanja 2021. je uključivanje u eTwinning projekt Projekt školskih knjižničara: Godina čitanja 2021. Cilj projekta je obilježiti Godina čitanja 2021. u osnovnim i srednjim školama koje će sudjelovati u njemu kao projektni partneri. Tijekom projekta sudionici će sudjelovati u različitim poticajnim i kreativnim aktivnostima za poticanje čitanja i usvajanje čitateljskih vještina.

IZLOŽBA U KNJIŽNICI

POBJEDA ČITANJA

Autorica lektirnog djela Kad pobijedi ljubav Maja Brajko Livaković družila se s učenicima 7. d razreda. Bila je to izvrsna prigoda da učenici porazgovaraju sa spisateljicom o samom djelu kao i o ostalim temama koje roman otvara, poput važnosti ljubavi, prijateljstva, povjerenja, ali i opasnostima s kojima se mladi mogu susresti. Susret, koji je protekao u ugodnoj atmosferi, ujedno je i poticaj za čitanje ostalih djela Maje Brajko Livaković.

Ovo sjajno virtualno druženje u Godini čitanja organizirano je u suradnji s Društvom hrvatskih književnika u sklopu projekta Mala tribina koju vodi Hrvoje Kovačević.

ČITAMO O SVOM GRADU

Učenici PŠ Stative ugostili su u svojoj školi spisateljicu Ivančicu Šebalj koja im je pročitala svoju slikovnicu Priča o postanku grada Karlovca. Kroz priču, ali i ostale zanimljive aktivnosti poput rebusa i virtualnih puzzle-a, učenici su saznali manje poznate detalje o svom gradu, ali i pokazali koliko ga već poznaju. Radionicu su osmislile Ivančica Šebalj i knjižničarka Ana Sudarević.

VIRTUALNA ČAJANKA

Počeli smo s virtualnim čitanjem. Učenici 5. b razreda, tijekom virtualnog sata razrednog odjela, zajedno sa svojom razrednicom Antonijom Colnar Mance i knjižničarkom, čitali su ulomke iz romana Lažeš, Melita. Uz poneki keksić, šalicu čaja ili kakaoa, ugodno smo se družili zahvaljujući suvremenoj tehnologiji.

ČITATELJSKI IZAZOVI HRVATSKOG ČITATELJSKOG DRUŠTVA

Prihvatite izazov(e) – čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

Kao doprinos Godini čitanja osmišljen je program Čitateljski izazovi HČD-a. Svaki mjesec na mrežnoj stranici Društva (http://hcd.hr/djelovanje/akcije/citateljski-izazov/) kao i na ostalim mrežnim mjestima HČD-a, bit će objavljen po jedan izazov u koji se mogu uključiti svi zainteresirani ljubitelji čitanja.

• Izazov za lipanj - "Knjige bez granica" - predložite naslove i autore manje zastupljenih žanrova i iskustava u književnostima... https://bit.ly/3uFgJef
  • Izazov za svibanj - "Čitajmo druge, čitajmo drugačije" - predložite autora (i naslov) pripadnika nacionalne manjine, s drugog kontinenta... https://bit.ly/3ebmF9S
  • Izazov za travanj - “Po koricama se knjiga poznaje” - Predložite i pohvalite vama posebno dragu, lijepu, zanimljivu i vrijednu naslovnicu na zajedničkom panou dostupnom na https://bit.ly/3ry6uH2.
  • Izazov za veljaču - mjesec ljubavi