Projektom K(knjiga) je COOL će se obilježiti Mjesec hrvatske knjige 2022. te Europska godina mladih. Projekt je namijenjen učenicima 5. - 8. razreda osnovne škole. Cilj je potaknuti mlade na aktivno korištenje knjižnice i učvrstiti pozitivan odnos prema knjizi. Uz različite aktivnosti (zajedničko čitanje, kvizovi, kreativna upotreba web alata, online susreti) istražit ćemo zašto je knjiga cool.

Veljača - najkraći mjesec prepun aktivnosti

Naše aktivnosti na početku novog polugodišta

Superlatives&SuperQuiz

Novo polugodište počeli smo sa superlativima :) Za učenike petih razreda organizirana je radionica Superlatives&SuperQuiz. Dva nastavna sata bila su posvećena pretraživanju i čitanju priručnika, enciklopedija i slične građe te pronalasku superlativa. Potom je slijedio kviz u kojem smo provjerili koliko su se dobro snašli u literaturi.

Originalne i naše knjige

Članovi Likovne grupe izrađivali su svoje male (i malo veće) knjige. Bila je to odlična prilika da ponove dijelove knjige, odnosno da prethodno znanje primijene u praksi. Maštovite radove izložit ćemo u knjižnici :)

Ostale aktivnosti i radionice tijekom siječnja predstavljene su u prezentaciji pod ovim QR codom.

Naše brojne aktivnosti u prosincu

Uključili smo se u drugu zajedničku aktivnost - Knjige koje su COOL - zbirka književnih preporuka

Made with Padlet

Zajednički video sastanak

Uključili smo se u prvu zajedničku aktivnost - virtualna izložba fotografija

Obilježili smo Dan tolerancije

Prvaši su čitali slikovnicu “Izgubio se jedan zeleni pas” što nam je poslužilo za razgovor o različitostima, sličnostima i, u konačnici, toleranciji. Pročitanu priču i novo znanje dopunili smo likovnim radovima. Evo kako nam je bilo:

Crvenkapica - prvo zajedničko čitanje

Prvaši su u knjižnici proveli dva nastavna sata tijekom kojih su najprije poslušali bajku Crvenkapica, a potom se zabavili igrajući prikladan kviz.

Sljedeći sat smo spojili Crvenkapicu s matematikom i likovnom kulturom te od geometrijskih likova izradili pravu pravcatu Crvenkapicu.