Knjiga je COOL 2 / The book is cool 2

Radom na projektu povezat će se knjižničari, učitelji i učenici iz različitih sredina te zajedničkim i vlastitim aktivnostima razvijati vještine kao što su čitalačka pismenost, digitalna pismenost, vještine poduzetništva, poznavanja stranih jezika, vještine rada na osobnom rastu i razvoju te sposobnost učenja. Pokazat ćemo kako je školska knjižnica idealno mjesto za razvijanje navedenih vještina, ali i ugodno mjesto za opuštanje i brigu o mentalnom zdravlju.

Endless story

Dopisali smo svoju ideju za nastavak Beskonačne priče koju zajedno pišu projektni partneri.

Mjesec hrvatskog jezika i Dan europskih autora (25. ožujka)

Čitali smo priče naših autora te vidjeli kako nas priče mogu zabaviti, potaknuti na kreativnost nakon čega nam ostaju zanimljivi radovi.

Radionica o životu i djelima Ivane Brlić Mažuranić, jedne od naših najpoznatijih i najprevođenijih europskih autorica.

Likovna radionica, nakon kviza. Rezultati grupnog rada su tri vlaka koja su ujedno i umne mape za djelo Vlak u snijegu.

Nakon kviza o djelima Ele Peroci, učenici su dizajnirali i izradili svoje papučice od papira.

Online ljubavna poezija pod maskama

Nastavljamo naša online druženja. Ovaj put povod je bilo Valentinovo i ljubavna poezija. Učenici OŠ Dubovac i OŠ Marija Bistrica čitali su jedni drugima vlastite radove ili radove poznatih pjesnika na temu ljubavi, (tajnih) simpatija, ali i smiješnih situacija kad se zaljubimo. A budući da je baš taj dan bio i Fašnik, naše je druženje bilo pod maskama što je dodatno doprinijelo veseloj atmosferi.

Oživjeli likovi

Obilježavajući Fašnik učenici su se maskirali u najdraže likove iz priča, bajki, romana i sl. Tako su oživjelei Harry Potter, Pipi Duga Čarapa, Crvenkapica, vještice i krokodili. Bilo je zaista veselo i zanimljivo na jednom mjestu okupiti brojne različite likove koji se mogu sresti samo u ovakvoj prigodi ili na policama knjižnice.

Svjetski dan čitanja naglas

Pridružili smo se i čitali naglas. Evo kako je to zvučalo!

Supertalent(i) Čitateljskog kluba

Članovi Čitateljskog kluba odlučili su spojiti čitanje, pisanje, glumu i javni nastup pa smo na jednom od naših sastanaka organizirali Supertalent. Sudjelovali su svi članovi, nastupajući u paru ili samostalno, a izvodili su najviše igrokaze, potom recitirali poeziju, a neki su i pokazali svoju motoričku spretnost. Veselu i pozitivnu atmosferu dodatno je “začinio” natjecateljski karakter. Naime, nakon što su svi pokazali svoje talente, proglašeno je troje najuspješnijih koji su nagrađeni prigodnim nagradama. Uz to, dodijeljena je i jedna utješna nagrada. Svakako valja istaknuti da su učenici sami mogli odabrati što će izvesti, samostalno su se pripremali, a posebnu vrijednost daje činjenica da je čak tri para izvelo igrokaz za koji su samostalno napisali tekst. Stoga se može zaključiti da je ovo bila odlična prilika za pokazivanje, ali i otkrivanje, supertalenata!

Božićna čestitka za naše projektne partnere (u zajedničkoj zbirci)

Pogledajte, poslušajte...PROČITAJTE

Neka vas naši videomamci ili booktraileri potaknu na čitanje djela koja nisu na popisu lektire. Čitajte ih uz lektiru, u slobodno vrijeme, tijekom praznika...

Vitualna izložba straničnika / Virtual exhibition of bookmarkers

Uključili smo se u 1. suradničku aktivnost - dodali smo svoj bookmarker u zajedničku izložbu.

Dnevnik čitanja lektire : lektira za 10!

Učenici četvrtih razreda imali su priliku pogledati igrokaz osmišljen u obliku informativne emisije na temu lektire. Glumci su bili članovi Čitateljskog kluba koji su, kroz najave, „reportaže“ i ostale vrste priloga, najavili naslove koje će svi četvrtaši čitati tijekom ove godine.