« Svibanj 2021 »

ČITATELJSKI KLUB 2020./2021.

Čitateljski klub priključio se obilježavanju Dana Europe i Dana eTwinning portala prigodnom aktivnošću pod nazivom “Europa u knjižnici”. Učenici su najprije pretražili police i izdvojili strane pisce i njihova djela, a potom su istražili zemlju porijekla autora pazeći pri tom da svi budu iz europskih zemalja. Slijedio je unos pronađenih podataka na interaktivnu kartu Europe pomoću alata Thinglink.

Obilježili smo Svjetski dan poezije te Svjetski dan dječje knjige. Čitali smo pjesme jedni drugima te pročitali i prokomentirali službenu pjesmu Svjetskog dana dječje knjige.

Nastavljamo s aktivnostima u sklopu projekta Ljepota čitanja. U ožujku izrađujemo maštovite i korisne straničnike koje ćemo pokloniti učenicima iz OŠ Bakar. Budući da je ovo prvi proljetni mjesec u godini, odlučili smo da naši straničnici budu u obliku lepira koji će lepršati na stranicama knjiga.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

U veljači smo se uključili u još jedan eTwinning projekt - Dan ružičastih majica (Pink T-shirt Day). Cilj je podržati borbu protiv vršnjačkog nasilja i, u skladu sa svojim mogućnostima, aktivno se uključiti u sprečavanje nasilja u bilo kojem obliku.

Obilježili smo Dan ružičastih majica

Sudjelovali smo u video druženju sa suradnicima na projektu Pink T-shirts Day i predstavili svoje aktivnosti

Brojne aktivnosti kojima smo se pripremali za obilježavanje Dana ružičastih majica

Ove godine uključili smo se u eTwinning projekt Ljepota čitanja. Pratimo predložene aktivnosti i sudjelujemo u njima :) Radove i fotografije objavljujemo na službenoj mrežnoj stranici projekta, a dio materijala nalazi se OVDJE.

Blagdanska čestitka