ŽELJKA HORVAT VUKELJA I JOŠ JEDNA GENERACIJA PRVAŠA
Autor: Ana Sudarević, 24. 1. 2024.

Željka Horvat Vukelja od 2011. godine redovito gostuje u našoj školskoj knjižnici. I ove godine sudionici su bili prvaši koji, osim što upoznaju spisateljicu čija djela će im biti među prvim samostalno pročitanim pričama, imaju priliku sudjelovati u jedinstvenom druženju. Naime, tijekom susreta književnica je pričala priče, pjevala s djecom, glumila pa i plesala, zasvirala nekoliko instrumenata, te ih cijelo vrijeme nenametljivo poučavala, propitivala i savjetovala. A učenici su se s puno volje i s velikim interesom uključili u interakciju.

Kao i do sada, Željka nam je održala tri književna susreta – dva u matičnoj školi, te jedan u PŠ Velika Jelsa gdje su susretu prisustvovali svi učenici razredne nastave. Sva tri druženja obilježili su smijeh, veselje i očito zadovoljstvo učenika što su pokazali dugotrajnim pljeskom, pozitivnim komentarima i zagrljajima.

Za uspomenu na današnje druženje, osim novih saznanja i fotografija, Željka je učenicima poklonila primjerak časopisa SMIB.

Ovako dodatno osnaženi pozitivnim stavovima o važnosti čitanja, naši najmlađi učenici ulaze u svijet knjiga i pisane riječi.

Zahvaljujemo Školskoj knjizi na pomoći u organizaciji i realizaciji ovih književnih susreta!