« Svibanj 2024 »

KARLOVAČKI VRTULJAK ZAVRTIO SE I KOD NAS
Autor: Ana Sudarević, 17. 5. 2023.

Naša škola nastavlja biti dijelom manifestacije Karlovački vrtuljak. Ove godine ponudili smo i realizirali dvije radionice, Cvjetni valcer i “Zna-fan” vodi te van : escape room.

Prva se “zavrtila” radionica posvećena znanstvenoj fantastici u književnosti koju su osmislile i provele profesorica Antonia Colnar Mance i knjižničarka Ana Sudarević, a u kojoj su sudjelovali učenici 6. a razreda Osnovne škole “Braća Seljan”. Oni su odigrali escape room tijekom kojega su saznali zanimljivosto o ZF u književnim djelima. A nakon simboličnog izlaska iz knjižnice, od recikliranog su materijale izradili svoja neobična bića koja su izložena u školskoj knjižnici.

Sljedeći dan učenici 3. d razreda sudjelovali su u radionici Cvjetni valcer koju su osmilile i vodile učiteljice Josipa Biličić, Dijana Cerovac i knjižničarka Ana Sudarević. Tema je bila proljeće pa su sudionici rješavali prigodne zagonetke, smišljali rime, izrađivali cvijeće od papira te, na kraju, zaplesali cvjetni valcer pretvorivši učionicu u cvjetnu livadu.

Obje radionice karakterizira aktivno sudjelovanje svih sudionika, potom kombinacija tiskanih i elektroničkih izvora i medija i, ono najvažnije, ležerna, a ipak radna atmosfera. Sve to rezultiralo je pozitivnim dojmovima svih sudionika što je najbolji poticaj da nastavimo s ovakvim aktivnostima i događanjima.

Fotografije su u fotogaleriji!