« Svibanj 2024 »

Svečana dodjela nagrada i priznanja literarnog natječaja Odjeci
Autor: Dubravka Mužar, 23. 1. 2023.

Literarni natječaj Odjeci zamišljen je kao festival dječjega književnoga stvaralaštva. Natječaj se provodi kako bi se kod učenika potaknula ljubav prema materinskome jeziku te pisanoj riječi. U prošloj godini u natječaju su sudjelovale i naše učenice od 5. do 8. razreda sa svojim literarnim radovima. Victoria Grubešić (6.b) sudjelovala je s radom Peta strana svijeta, Lara Brezovec (8.a) s radom Dječak iz prve klupe, Tia Tonković (8.a) s radom Grad – to sam ja i Jana Žilić (8.b) s radom Samoća. Mentorica svim učenicima bila je Dubravka Mužar. Kako su u natječaju sudjelovali učenici iz svih županija Republike Hrvatske, uspjeh koji su učenice postigle još je veći. Od svih pristiglih radova, sva četiri rada uvrštena su u Zbornik radova Odjeci te je rad učenice Lare Brezovec pohvaljen kao najbolji u Karlovačkoj županiji. Na svečanoj dodjeli nagrada održanoj u petak, 20.siječnja u Hotelu Dubrovik Lara je pred stručnim povjerenstvom pročitala svoj rad te primila pohvale književnice Jasminke Tihi Stepanić koja je naglasila ljepotu učeničina čitanja, ali i naglasila kako su sve članice bile potaknute na razmišljanje nakon čitanja rada. U ugodnoj atmosferi mnogih literarnih duša završila je još jedna svečanost nagrade Odjeci te potaknula i motivirala učenike na nova stvaralaštva.

Ostale fotografije pogledajte pod Opširnije.

Literarni_rad.pdf (91.81 KB)