OŠ DUBOVAC OPET POBJEDNIK NA GRADSKOM NATJECANJU CRVENOG KRIŽA
Autor: Biserka Ćurčija, 14. 3. 2018.

Gradsko društvo Crvenog križa Karlovac organiziralo je 10. 3. 2018. godine u Osnovnoj školi Banija 15. gradsko natjecanje mladih Crvenog križa. Na natjecanju sudjelovalo je ukupno devet ekipa.

Nastupilo je sedam ekipa podmlatka iz pet osnovnih škola. Po dvije ekipe iz OŠ Banija i Grabrik  i po jedna iz OŠ Dubovac, Draganić i Dragojla Jarnević. U konkurenciji srednjih škola na natjecanju su bili učenici Gimnazije Karlovac i Medicinske škole Karlovac. Ekipe su se natjecale u teoretskom dijelu iz poznavanja međunarodnog prava Crvenog križa , poznavanju Hrvatskog Crvenog križa i Gradskog društva Crvenog križa Karlovac. U praktičnom dijelu ekipe su se natjecale u pružanju osnovne prve pomoći.

U kategoriji osnovnih škola prva je bila ekipa Osnovne škole Dubovac, a u kategoriji srednjih škola Medicinska škola Karlovac.

Ekipu OŠ Dubovac čine Nika Lipšinić, Jakov Brozović, Rene Gerovac Penić, Lana Stanković , Lucija Špiljak i Iva Žaja. Mentorica učenicima je prof. Biserka Ćurčija.

Ekipe su praktični dio priprema savladale u suradnji s djelatnicima Gradskog društva Crvenog križa.

Pobjedničke ekipe u obje konkurencije  predstavljaju Gradsko društvo Crvenog križa na međužupanijskom natjecanju. Naša Karlovačka županija natječe se s Istarskom županijom. Ove godine natjecanje će biti održano u našoj županiji, a domaćin će biti Gradsko društvo Crvenog križa Ogulin.