« Studeni 2020 »

PROJEKT "ŠKOLA ZA SVE uz pomoćnike u nastavi"
Autor: Snježana Žunac, 14. 12. 2016.

I u ovoj školskoj godini naša škola je uključena u u  projekt „ŠKOLA ZA SVE uz pomoćnike u nastavi II“.

Projekt je financiran bespovratnim sredstvima iz  Europskog socijalnog fonda. Voditelj projekta je Grad Karlovac.

Ovim projektom osigurava se financiranje troškova rada pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika za pružanje potpore učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama.

Specifični cilj projekta je pružanje potpore uključivanju učenika s teškoćama u razvoju u osnovnoškolske i srednjoškolske odgojno obrazovne ustanove kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje.

Tijekom  studenog, a u sklopu istog projekta, održane su manifestacije koje su  obilježile 20.11. Međunarodni dan prava djeteta. Održani su roditeljski sastanci 17.11. i 21.11.2016. godine za roditelje učenika svih četvrtih razreda, a na kojima se održala radionica „Konvencija o pravima djeteta i u sklopu nje prava djece s teškoćama u razvoju“.

Istodobno su se održale radionice za učenike 5.A, 5.B i 8.D razreda na kojima se prezentirala Konvencija o pravima djeteta te održala radionica pod nazivom „Pronađite one kojima pripadate“. Cilj radionice je bio osvijestiti značenje svoje grupne pripadnosti-što znači biti uključen, a što ne prihvaćen u grupi, uvažavanje različitosti, razvijanje tolerancije.

Aktivnosti je realizirala defektologinja škole Snježana Žunac, koordinator projekta u školi,  sa ciljem senzibiliziranja učenika i roditelja za inkluziju učenika s teškoćama u razvoju u redovni sustav te za prava djeteta koja proizlaze iz Konvencije.