IZLET U EKOPARK KRAŠOGRAD
Autor: Snježana Žunac, 4. 11. 2014.

Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac provodi projekt „Svi za jednoga, jedan za sve“. Projekt se bavi integracijom učenika s poteškoćama u redovni odgojno-obrazovni sustav. Projekt je sufinanciran od strane EU kroz Europski socijalni fond.

Partneri u projektu su grad Karlovac i šest osnovnih škola; OŠ Dubovac, OŠ Dragojle Jarnević, OŠ Grabrik, OŠ Švarča, OŠ Turanj i OŠ Draganići.

Za vrijeme provedbe projekta organizirana je edukacija za nastavno i nenastavno osoblje Centra i partnerskih škola, edukacija za roditelje, radionica za učenike te velika kreativna radionica za učenike i njihove roditelje.

Dana 16. i 18. rujna organiziran je izlet u Ekopark Krašograd za sve učenike koji sudjeluju u projektu. U pratnji učenika sudjelovali su njihovi učitelji, koordinatori projekta i roditelji. Prvoga dana, 16. rujna Krašograd je posjetilo 58-ero djece iz Centra, OŠ Grabrik, OŠ Švarča i OŠ Dragojle Jarnević, a drugoga dana na izletu je sudjelovalo 68-ero djece iz Centra, OŠ Dubovac, OŠ Draganići i OŠ Turanj. Učenici su imali priliku družiti se sa svojim vršnjacima, ojačati timski duh u mnogobrojnim igrama u kojima su zajednički sudjelovali, a čije je sadržaje za njih pripremilo osoblje Krašograda i animatori. Djeca, njihovi roditelji i učitelji imali su priliku upoznati prirodne ljepote krajolika Bratine vožnjom vlakićem. Učenici su sudjelovali u interesantnim igrama kao što su; mužnja mehaničke kravice, trčanje slatke alke,  povlačenje užeta, potraga za gusarskim blagom, skakanje na trampolinu, izrada kruha i sl. Najzanimljiviji dio je bila vožnja brodićem po jezeru koju su isprobali i veliki i mali. Na kraju posjete Krašogradu sudionicima izleta priređen je ručak, a nakon ručka učenicima je podijeljena slatka nagrada za timski rad.

Kako je izgledao izlet pogledajte ovdje.