Welcome to London
Autor: Ana Sudarević, 12. 5. 2011.

Za učenike 3. razreda pripremljen je nešto drugačiji sat engleskog jezika. Umjesto u učionici, sat je održan u školskoj knjižnici koja je ovaj puta bila uređena kao Buckinghamska palača. Učenike je dočekala „kraljevska obitelj“ (kraljica Elizabeta II., princ Charls, Princeza Anne te prinčevi William i Harry), a svaki je član predstavio dvije najznačajnije građevine ili mjesta u Londonu.  Nakon prezentacije, „kraljica“ je objasnila kako se pije čaj, a potom je održana zajednička čajanka.

Slijedio je „odlazak“ u najpoznatiju londonsku ulicu s trgovinama, Oxford Street gdje su učenici mogli „kupiti“ suvenire (funtama i pennyjima izrezanim iz vježbenice) koje su „prodavali“ stariji učenici.

Na kraju su dobili zadaću da sami izrade popularni doubledecker autobus pomoću nacrtane sheme.

Posebna vrijednost ovako organiziranog sata bila je činjenica da su „predavači“ bili stariji učenici (6. b razreda) koji su, osim prezentiranja, ostvarili i interakciju s mlađim učenicima postavljajući im pitanja i komentirajući njihove odgovore.

Iako priprema ovakvog sata zahtjeva puno vremena, apsolutno se isplati jer je svima bilo zanimljivo, zabavno, ali i vrlo poučno.

Učenike 3. razreda dočekala je "kraljevska obitelj".

Princess Anne, Queen Elisabeth II., Prince Charles, Prince Harry & Prince William

Učenici 6. b razreda predstavili su poznate građevine i mjesta u Londonu: Buckingham Palace, The Tower Bridge, The Regent's Park, The Tower, Oxford Street, London Eye, St. Paul Cathedral, Trafalgar Square and  Big Ben.

Nakon przentacija, kraljica je poučila učenike kako se pije čaj te ih pozvala na zajedničku čajanku.

Slijedio je "odlazak" u najpoznatiju ulicu u Londonu - Oxford Street gdje su smještene trgovine suvenirima. Učenici su mogli "kupiti" zanimljive premete s tipičnim obilježjima Londona i Velike Britanije.

Cijelo vrijeme mali "turisti" fotografirali su događanja.

Na kraju su se svi fotografirali s "kraljevskom obitelji" za uspomenu!

Učenici su kod kuće pokušali sastaviti londonski doubledecker autobus. Sve autobuse smo izložili u školskoj knjižnici.