« Listopad 2020 »

POČETAK ŠKOLSKE GODINE- gradonačelnik Damir Mandić sutra na sastanku s predstavnicima gradskog Stožera CZ i ravnateljima
Autor: Irmelina Sablić, 24. 8. 2020.

Grad Karlovac će za sve učenike i zaposlenike u osnovnim školama, kojima je osnivač, osigurati po dvije platnene dvoslojne maskice za lice.

Grad Karlovac vodi brigu i obavlja sve potrebne radnje, u okviru svojih nadležnosti, kako bi školska godina 2020./2021 započela u skladu sa svim preporukama nadležnog Ministarstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Kako bi se što bolje svi pripremili, sutra, u utorak, 25. kolovoza 2020.g., će gradonačelnik Damir Mandić sa suradnicima i predstavnicima Stožera civilne zaštite Grada Karlovca, održati sastanak s ravnateljima osnovnih škola.

Grad Karlovac će za sve učenike i zaposlenike u osnovnim školama kojima je Grad osnivač, osigurati po dvije platnene dvoslojne maskice za lice, što je ukupno oko 9 tisuća maskica.

Preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezano uz provođenje izvanučioničke nastave koje se odnose na školu u prirodi, školske izlete, ekskurzije, terensku nastavu,  podržava i Grad Karlovac, te će takva preporuka biti dodatno komunicirana s ravnateljima na sutrašnjem sastanku.

Organizacija nastave će se odvijati u skladu s uputama Hrvatskog zavoda za javno  zdravstvo i preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, sve u cilju zaštite zdravlja učenika i zaposlenika u školama,  a time i ostalih građana.

Izvor: karlovacki.hr
Link na članak