BUDI ODGOVORAN - OSTANI DOMA!
Autor: Maja Navijalić, 21. 3. 2020.

Poštovani roditelji, učenici i učenice,

Zašto je važno ostati doma?
Cijeli svijet suočen je s novim, nevidljivim neprijateljem, koji ostavlja vidljive i značajne posljedice, kako na živote ljudi, tako i na čitavu ekonomiju svijeta. Hrvatska je na vrijeme krenula s mjerama prevencije, koju uključuju i mjeru samoizolacije i karantene, koje su se pokazale kao najvažnije mjere prevencije. Zato budi odgovoran i #OstaniDoma, radi svojih roditelja, braće i sestara, baka i djedova, rodbine, prijatelja i kolega, radi sebe. Nemoj dopustiti da tvoja neodgovornost ugrozi živote, nemoj dopustiti da sav napor tima Nacionalnog stožera civilne zaštite, tvog lokalnog Stožera civilne zaštite, cijelog medicinskog osoblja, blagajnica, svih koji se svim silama trude da ostaneš zdrav, bude uzaludan. Da, životi nam se drastično mijenjaju iz sata u sat, ali ako ne slijedimo upute ovih pametnih i stručnih ljudi, mjere će biti rigoroznije, neugodne, ovo stanje će trajati dulje, a to nitko ne želi, ili?
Sada konačno počinjemo shvaćati da ovisimo jedni o drugima, da zajedno i nikako drugačije ne možemo pobijediti COVID-19.
Osvijesti se, budi odgovoran, spasi život, #OstaniDoma