Ukupno: 1819868

U PŠ VELIKA JELSA ODRŽANA RADIONICA „PUTOVANJE U SVEMIR“
Autor: Ana Županić, 27. 6. 2022.

Dolazak u školu na nastavu nije jedini način provedbe vremena u školi. Da škola može biti zabavno i zanimljivo mjesto i izvan radnog vremena škole ideja je kojom su se vodile učiteljice sa PŠ Velika Jelsa.

Radionica je održana 8. lipnja sa početkom u 19:30h. Učenici su se zajedno sa roditeljima okupili ispred škole gdje je prvu aktivnost vodila učiteljica Ana Balaš Vulović.

Na novom školskom igralištu učenici su zajedno sa roditeljima odmjerili snage u brzini trčanja između čunjeva i preskakanju prepreka. Prva aktivnost provedena je uz mnoštvo smijeha i navijanja.

Zatim je uslijedio ulazak u školu koja je sa osvjetljenjem, izrađenim crtežima i maketama izgledala nesvakidašnje. Učenici su se zajedno sa svojim roditeljima smjestili u učionicu gdje je zanimljivu prezentaciju o Svemiru održala učiteljica Natalija Tuškan. Prezentacija je bila popraćena nizom zanimljivih video uradaka kao i interaktivnim uključivanjem učenika.

Uslijedile su radionice pod nazivom: „Svemir u staklenci“ i „Izrada makete svemirske letjelice“. Tijekom provedbe radionica veliki doprinos su dale učiteljice: Natalija Tuškan, Marija Urbanek, Zdravka Butina, Ana Balaš Vulović i Ana Županić.
Provjera znanja učenika o svemiru odvijala se je pomoću interaktivnog online kviza u kojem su sudjelovali učenici na školskim tabletima te roditelji na osobnim mobitelima. Kviz je izradila i vodila učiteljica Ana Županić.

Glavni lik radionice je bio astronaut Eliot koji je djeci donio zlatnu ribicu o kojoj se učenici redovito brinu. Radionica je završila kada su se pojavile zvijezde na nebu. Učenici su zajedno sa roditeljima otišli kući sa osmijehom na licu i bogatiji za još jedno novo iskustvo.

Kako je sve to izgledalo pokušat ćemo vam dočarati u nastavku i u našoj galeriji.