PROVEDBENI PLAN RADA OD 25. SVIBNJA 2020.
Autor: Irmelina Sablić, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji i učenici razredne nastave,

nadam ste da ste pročitali Upute HZJZ i Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja za organizaciju nastave od 25. svibnja 2020. kojih se svi moramo pridržavati, a po kojima se vidi da su ostvareni uvjeti za povratak učenika od 1. do 4. razreda u škole.

Važno je:

• da roditelji ne prate dijete u školu ako imaju simptome respiratornih bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako je određena mjera samoizolacije ili imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19
  • da roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima navedene simptome respiratornih bolesti

Također se preporuča da roditelji izmjere tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije odlaska u školu te ukoliko je dijete bolesno ne dolazi u ustanovu.

Ostale učenike očekujemo u školi osim ako roditelj ima subjektivne ili objektivne razloge.

Škola će osigurati prostorne uvjete (razmak 1.5 m odabirom većih učionica), a higijenski uvjeti su osigurani. U ponedjeljak, 25. svibnja 2020., učiteljice će održati edukaciju na prikladan i jednostavan način učenicima. Radit će se uobičajenom rasporedu, osim razrednih učiteljica, predmetni nastavnici održavat će svoje satove ( EJ,VJ, NJ, GK). Ukoliko će biti potrebe raspored se može prilagoditi. Nastava TZK neće se održavati u zatvorenom prostoru nego vani, ukoliko će to dozvoliti vremenske prilike. Prehrana će biti omogućena svim učenicima.

U Nemčićevu ulicu dolaze učenici 1.b, 1.c, 2.b i 2.c razreda u pratnji roditelja, a za djecu putnike organiziran je prijevoz te prihvat djece od strane dežurne učiteljice na dogovorenoj autobusnoj stanici. Djeca putnici, nakon redovne nastave, imat će pratnju učiteljice do autobusne stanice.

U Primorsku ulicu dolaze 1.a, 1.d, 2.a, 2.d, 3.a, 3.b, 3.d, 4.a, 4.b i 4.d.

Nastava je organizirana samo u jutarnjoj smjeni. Nastava u Nemčićevoj ulici počinje u 7:45 h, a nastava u Primorskoj počinje u 8 h.
Sve dodatne informacije i upute dobit ćete od razrednih učiteljica.

Produženi boravak bit će organiziran u obje školske zgrade (Nemčićeva i Primorska ulica) nakon redovne nastave do 16:30 h. Detaljnije upute pročitajte pod rubrikom Produženi boravak.

Zahvaljujem svima na dosadašnjoj suradnji i razumijevanju!

„Budimo odgovorni, čuvajmo sebe i druge!“

Irmelina Sablić, ravnateljica